Odwierty pod pompy ciepła mazowieckie

Oferujemy profesjonalne odwierty pionowe pod pompy ciepła w województwie mazowieckiem w celu montażu najbardziej ekologicznego i najtańszego w eksploatacji źródła ciepła.

Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi, które wykorzystują energię cieplną z naturalnych pokładów ziemi, powietrza i wody. Ich działanie opiera się na różnych przemianach fizycznych, takich jak parowanie, sprężanie, skraplanie i rozprężanie. Wykorzystanie pomp ciepła jest doskonałym sposobem na modernizację istniejących budynków, a instalacja pompy ciepła z wykorzystaniem wody, powietrza lub ziemi znacząco obniża koszty ogrzewania domów. Pompa ciepła wykorzystuje energię odnawialną z odwiertów przekształca w ciepło do ogrzewania budynku i wody. Kolektory gruntowe dostarczają około 75% energii do pompy, pozostałe 25% to prąd.

Aby przeprowadzić odwierty pod pompy ciepła, istnieją pewne wymagania do spełnienia. Odwierty są wykonywane na głębokości od 30 do 200 metrów. Wartość samej głębokości odwiertu nie jest najważniejsza, lecz istotna jest ilość metrów bieżących odwiertu zalecana dla danej mocy pompy ciepła. Dokładne informacje na ten temat można uzyskać poprzez wykonanie projektu robót geologicznych, w którym uwzględnione będą odpowiednie ilości odwiertów, dostosowane do zapotrzebowania na ciepło, uwzględniające budowę geologiczną danego miejsca. Wykonanie odwiertów pod pompy ciepła odbywa się w wyznaczonych lokalizacjach.

W ramach naszych usług oferujemy usługi wykonania odwiertów pionowych pod pompy ciepła o głębokości od 30 do 150 metrów, które zajmują mniej miejsca i charakteryzują się większą wydajnością cieplną niż sondy poziome.

Zalety gruntowych pomp ciepła:

  • pompy ciepła zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła ciepła
  • pompy ciepła emitują mniejsze ilości dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń niż tradycyjne źródła ciepła
  • pompy ciepła mogą wykorzystywać energię z ziemi,  co sprawia, że są ekologiczne i oparte na odnawialnych źródłach energii.
  • korzystanie z pomp ciepła eliminuje potrzebę spalania paliw, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa
  • pompy ciepła są znane z długiej żywotności i wytrzymałości, co przekłada się na długotrwałe korzystanie z tego rodzaju systemu grzewczego.

Nasza oferta składa się odwiertu pod pompę ciepła i montażu pompy ciepła na terenie województwa mazowieckiego:

Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom w pełni profesjonalne odwierty do pomp ciepła.

Współpracujemy z podmiotami prywatnymi oraz firmami instalacyjnymi.

Pełną ofertę naszych usług znajdziesz tutaj - Oferta usług studniarskich